reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 05 kwietnia 2018

Intel sprzedaje Wind River

Intel zadecydował o sprzedaży zajmującej się softwarem IoT spółki Wind River dla TPG. Intel zamierza skoncentrować się na możliwościach wzrostu w sektorze centrów danych.
Obecny zarząd Wind River wraz z prezesem Jimem Douglasem będzie po zamknięciu transakcji nadal kierował spółką.

Oprogramowanie Wind River jest obecne w systemach komputerowych m.in. w zakładach produkcyjnych, urządzeniach medycznych, samolotach, pociągach, samochodach i sieciach telekomunikacyjnych. Produkt i rozwiązania Wind River umożliwiają inżynierom, deweloperom, producentom oraz integratorom budowanie inteligentnych połączonych urządzeń, sensorów, bram i sieci, które zbierają i przetwarzają dane i przekazują je do chmury oraz środowiska IT.

Intel podkreśla, że Wind River pozostanie ważnym partnerem i firmy będą kontynuowały współpracę nad oprogramowaniem umożliwiającym rozwój autonomicznej przyszłości.

Firma Wind River powstała w 1981 roku, ma główną siedzibę w Kalifornii. Intel przejął ją w 2009 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2