reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 05 kwietnia 2018

VIGO System ma umowę z wykonawcą nowego zakładu

Budowę zakładu produkcyjnego detektorów podczerwieni o wyższych parametrach jakościowych zlecono firmie Anna Bud. Wartość zlecenia sięga blisko 22 mln PLN brutto.
Prace budowlane mają ruszyć do 4 maja, a zakończenie robót przewidziano do 30 listopada 2018 roku. Budowa nowego zakładu jest kluczowym elementem strategii na lata 2016-2020. Według informacji zamieszczonych w ostatnim raporcie rocznym, zakończenie realizacji I etapu (budowa hali montażowej) planowane jest na II połowę 2018 roku (szacowany koszt – 31,5 mln PLN).

- Inwestycja w Ożarowie Mazowieckim jest kluczowym elementem strategii rozwoju naszej firmy. Nowy zakład umożliwi gruntowną przebudowę procesu produkcyjnego, przekształcając nas w wysoce wydajną firmę z branży high-tech. Wyeliminowanie wąskich gardeł procesu produkcji, automatyzacja części z czynności, zwiększenie efektywności – wszystko to pozwoli nam przenieść się na wyższy poziom biznesowy - podkreśla Adam Piotrowski, prezes VIGO System.
Zgodnie z założeniami strategii nowy zakład umożliwi efektywną produkcję długich serii detektorów i wzrost wolumenu produkcji z obecnych 6 tys. sztuk do nawet 100 tys. detektorów rocznie.

W 2017 roku przychody Vigo System zwiększyły się o 6% w ujęciu r/r do 27,2 mln zł. Sprzedaż detektorów i modułów detekcyjnych wzrosła do rekordowego poziomu 5.559 sztuk. Vigo System głównie eksportuje swoje produkty (blisko 93% przychodów), a wśród podstawowych odbiorców są kraje Unii Europejskiej (66% sprzedaży). W Europie sprzedaż sięgnęła 18,5 mln zł, w Ameryce Północnej 4,6 mln zł, a w Azji 2,2 mln zł. W gronie istotnych klientów znaleźli się Caterpillar, Zodiac Aerospace i Emerson Electric. Największym rynkiem zbytu jest sektor przemysłowy (57,5% łącznych przychodów). W tej grupie największy udział mają detektory wykorzystywane do analizatorów gazów, systemów monitoringu emisji oraz wykrywania wycieków gazów, jak również systemy przeznaczone dla producentów półprzewodników najnowszej generacji.

Zgodnie ze strategią w 2020 r. ożarowska firma celuje w 80 mln zł przychodów i 20 mln zł zysku netto.

Źródło: VIGO System, akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1