reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 kwietnia 2018

Apple zamierza zastąpić chipy Intela w komputerach Mac własnymi układami

Apple planuje montowanie od 2020 roku własnych układów scalonych w miejsce procesorów Intela w komputerach Mac – donosi Bloomberg, powołując się na anonimowych informatorów.
Projekt pod nazwą Kalamata jest wciąż we wczesnej fazie, ale jest to część większego planu, aby wszystkie urządzenia firmy Apple, włączając w to komputery Mac, iPhone’y oraz iPady, pracowały w idealnej zgodności. Kalamata został już zatwierdzony, a przejście na własne chipy ma być realizowane w wielu krokach.

Taka zmiana byłaby sporym ciosem dla Intela. Według analiz Bloomberga, około 5% rocznych przychodów firmy pochodzi z zamówień od Apple.

Apple teoretycznie może jeszcze zrezygnować ze swoich planów lub je opóźnić. Ale Bloomberg podkreśla, że jeśli chodzi o istotne procesory firm zewnętrznych w portfolio urządzeń Apple’a, to pozostały właśnie tylko chipy Intela w Macach. Obecnie iPhone’y, iPady, Apple Watches i Apple TV są wyposażone w główne procesory zaprojektowane przez Apple i oparte na technologii ARM. Przejście na własne procesory w komputerach Mac pozwoliłoby firmie Apple wypuszczać nowe modele według własnego harmonogramu, bez potrzeby oglądania się na plany Intela.

Obie firmy odmówiły komentarza w tej sprawie.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1