reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 29 marca 2018

SolarWorld znowu bankrutuje

Niemiecki producent paneli fotowoltaicznych ponownie złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. To drugi raz w ciągu ostatniego roku.
Jak wyjaśnia firma, powodem tej decyzji jest dalsza obniżka cen paneli oraz planowane wycofanie przez Komisję Europejską ceł antydumpingowych chroniących przed chińską konkurencją.

Złożony wczoraj przez SolarWorld Industries GmbH w sądzie w Bonn wniosek o upadłość to drugi dokument tego typu, poprzedni przedstawiono w maju ubiegłego roku. Sąd ustanowił tymczasowego syndyka masy upadłościowej.

Latem zeszłego roku SolarWorld otrzymał wsparcie w wysokości 50 mln EUR od funduszu Qatar Solar Technologies. Także założyciel i CEO firmy, Frank Ashbeck, przeznaczył na ratowanie SolarWorld 10 mln EUR. Najwyraźniej jednak przeprowadzona w firmie restrukturyzacja i dodatkowe środki nie wystarczyły na pokonanie chińskich konkurentów.

Źródło: pv-magazine.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1