reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© uAvionics Przemysł elektroniczny | 30 marca 2018

uAvionics w projekcie HESOFF

W ramach projektu HESOFF powstaje model Stratosferycznego Długotrwałego Lotu Bezzałogowego Statku Powietrznego (SDL BSP) o nazwie Baraguar. Model w skali 1:8 budowany przez firmę uAvionics zostanie przekazany do Zakładu Teledetekcji Instytutu Lotnictwa w drugim kwartale 2018 roku.
Model będzie wykorzystywany na potrzeby projektu HESOFF do wykonywania nalotów fotogrametrycznych nad badanymi obszarami lasu na Płycie Krotoszyńskiej. Połączenie tego BSP z kamerą wielospektralną pozwoli m.in. na realizowanie monitoringu zdrowotności rozległych kompleksów leśnych.

Baraguar jest platformą latającą w układzie stałopłata z pchającym napędem elektrycznym i może być wyposażony w panele fotowoltaiczne. Dzięki układowi autopilota, model może wykonywać misje w trybie autonomicznym, pół-automatycznym i manualnym. Ponadto w przypadku utraty zasięgu sterowania manualnego, model jest w stanie automatycznie wrócić nad punkt startu.

SDL BSP Baraguar ma rozpiętość skrzydeł 3,85 m, długość 2,58 m, masę startową 25 kg, a udźwig 4,2 kg. Długość lotu to 45 minut, natomiast zasięg wynosi 30 km.

Źródło: Instytut Lotnictwa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2