reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rangizzz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 marca 2018

Polska i czeska spółka Hanzy rozwijają współpracę

Szwedzka grupa Hanza kontynuuje realizację strategii mającej na celu rozwój klastra produkcyjnego w Europie Centralnej. Spółki polska i czeska inwestują oraz pogłębiają współpracę.
Zakład produkcyjny Hanza Electronics Poland w Brzegu Dolnym działa od 2008 roku. Przyjęta kilka lat temu strategia szwedzkiej grupy zakłada rozwój klastra produkcyjnego w Europie Centralnej. Przekłada się to między innymi na coraz bliższą współpracę polskiej i czeskiej spółki Hanzy. – Robiliśmy już na przykład pierwsze zakupy komponentów powstałych w fabryce w Czechach, które następnie montowaliśmy w urządzeniach przekazywanych naszym klientom – mówi Paweł Filarowski, prezes Hanza Electronics Poland.

Rozwój produkcji nieodwołalnie związany jest z inwestycjami. W zeszłym roku Hanza Electronics Poland kupiła piec lutowniczy firmy ERSA z atmosferą azotu i, jak ocenia prezes spółki, znacząco poprawiło to jakość usług oferowanych przez zakład. Kolejne inwestycje planowane są w tym roku.

Warto przypomnieć, że w 2016 roku Hanza zadecydowała o rozbudowie fabryki w czeskich Kunovicach oraz o zawarciu partnerstwa z firmą Ray Service, czeskim producentem i dystrybutorem, działającym w sektorze wiązek i komponentów elektromechanicznych.

Zakład Hanzy w Brzegu Dolnym zatrudnia 140 osób i realizuje przede wszystkim zlecenia dla klientów z sektora przemysłowego. Hanza Polska stawia na produkcję kompletnych urządzeń, specjalizując się nie tylko w montażu SMT, ale oferuje również procesy i usługi uzupełniające, takie jak lakierowanie, mycie czy potting. Zleceniodawcy Hanza Electronics Poland działają w różnych sektorach przemysłu, przy czym spora część produkcji zakładu w Brzegu Dolnym to urządzenia do sterowania radiowego dla różnych aplikacji.

Prezes polskiej spółki Hanza zwraca uwagę, że oprócz klastra w Europie Centralnej można też już mówić o klastrze szwedzkim. Po raz pierwszy określenie to zostało użyte po, ogłoszonym w styczniu tego roku, przejęciu Wermland Mechanics Group AB (Wermech), gdy słowo „klaster” zastąpiło dotychczasową „dywizję”. Dzięki akwizycji Wermechu, Hanza zyskała niemal 200 pracowników, a przychody przejętego przedsiębiorstwa w 2016 roku wyniosły około 300 mln SEK.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2