reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© FlixBus Przemysł elektroniczny | 21 marca 2018

Mera Systemy z zamówieniem od FlixBus

Stacjonarne automaty biletowe zaprojektowane i wyprodukowane przez Merę Systemy trafią na początku do Niemiec i Czech. Zamówienie złożył lider przewozów międzymiastowych w Europie, niemiecki FlixBus.
Pasażerowie korzystający z usług FlixBusa będą mogli kupić bilety w urządzeniach polskiej spółki początkowo w dwóch miastach, w niemieckim Karslruhe oraz czeskich Karlowych Warach. Dla FlixBusa będzie to test nowego kanału dystrybucji biletów. Wcześniej FlixBus prowadził sprzedaż tylko przez własną stronę oraz aplikację mobilną, co i tak nie przeszkodziło im w stworzeniu w bardzo krótkim czasie największej sieci przewozów międzymiastowych na rynku europejskim. Jeśli inteligentne rozwiązanie sprawdzi się to Mera Systemy stanie przed szansą dostarczenia biletomatów do innych europejskich miast.

– W Polsce dostarczyliśmy już ponad 4 500 biletomatów dla sektora transportu publicznego. Kontrakt z niemieckim FlixBusem to dopiero początek naszej ekspansji. Wejście na rynki zagraniczne jest naturalnym kierunkiem rozwoju dla spółki – mówi Adam Filutowski, prezes Mera Systemy.

Model inteligentnego biletomatu zakupionego przez FlixBus został po raz pierwszy zaprezentowany w Karlsruhe podczas marcowych targów IT-TRANS, jednej z najważniejszych imprez o trendach oraz innowacjach w transporcie miejskim. Biletomaty obsługują gotówkę (banknoty oraz bilion) jak i karty płatnicze (VISA, MasterCard). Konstrukcja biletomatu jest wandaloodporna i przygotowana na każde warunki zewnętrzne. Urządzenie przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych, a także zgodne z normą VDV.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2