reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Orbotech Przemysł elektroniczny | 20 marca 2018

KLA-Tencor przejmuje Orbotech

Firmy ogłosiły wczoraj, 19 marca, porozumienie dotyczące przejęcia Orbotech Ltd. przez KLA-Tencor Corporation ustalając cenę w wysokości około 69,02 USD za akcję.
Wartość przejęcia to około 3,4 mld USD, a cena każdej akcji Orbotech to suma 38,86 USD w gotówce oraz 0,25 wartości akcji KLA-Tencor.

Dzięki temu przejęciu KLA-Tencor znacząco zdywersyfikuje swoją bazę przychodów oraz doda potencjalną wartość 2,5 mld USD sprzedaży na szybko rozwijającym się rynku PCB, FPD (flat panel display), pakowania i produkcji półprzewodników. Szersze portfolio w grupie wiodących produktów, usług i rozwiązań oraz zwiększona uważność na megatrendy technologiczne będą wspierać długoterminowy rozwój KLA-Tencor – informuje firma w komunikacie.
- Transakcja jest spójna z naszą strategią dążenia do trwałego i zyskownego wzrostu poprzez rozwój na rynkach sąsiednich – skomentował Rick Wallace, prezes i CEO KLA-Tencor - Przejęcie otworzy dla nas nowe możliwości rynkowe i rozszerzy nasze portfolio dla klientów z sektora półprzewodników – dodaje Wallace.

Transakcja została już zatwierdzona przez zarządy obu spółek, a jej finalizacja przewidziana jest na czwarty kwartał 2018 roku.

KLA-Tencor, z siedzibą główną w Milpitas, w stanie Kalifornia, działa na rynku od 40 lat. Firma dostarcza rozwiązania do sterowania procesem oraz zarządzania produkcją, współpracując z klientami z całego świata nad najnowszymi technologiami inspekcyjnymi i pomiarowymi. Orbotech to izraelska firma z 30-letnim doświadczeniem, która dostarcza technologie i sprzęt dla producentów elektroniki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2