reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Eolane Przemysł elektroniczny | 20 marca 2018

Eolane zatrudni 300 osób w Tallinnie

Francuski producent elektroniki przygotowuje się do przeprowadzki do nowej fabryki budowanej w stolicy Estonii.
Transfer działalności produkcyjnej oraz około 500 pracowników do nowej lokalizacji ma się zakończyć jeszcze w tym roku – poinformowała firma Eolane w piątek. Nowa fabryka pozwoli zwiększyć moce produkcyjne, będą w niej produkowane m.in. sprzęt telekomunikacyjny oraz oświetlenie LED dla przemysłu motoryzacyjnego. W ciągu następnych kilku lat Eolane zamierza utworzyć w Tallinnie 300 kolejnych miejsc pracy.

Uruchomienie nowego zakładu zwiększy powierzchnię produkcyjną Eolane w Tallinnie do 11 tys. m kw. w trzech etapach, pierwszy z nich zakończy się jesienią tego roku.

Eolane Tallinn to największa spółka w grupie Eolane, jej zeszłoroczne przychody na poziomie 68 mln EUR stanowiły jedną piątą przychodów całej grupy. Estońska spółka w latach 2016-2017 inwestowała w sprzęt do produkcji elektroniki ponad 4 mln EUR rocznie.

- Nowa fabryka powstała z praktycznej potrzeby nadążania z produkcją za zamówieniami z sektora motoryzacji i telekomunikacji. W ciągu ostatnich trzech lat nasze przychody wzrosły ponad dwa razy, potrzebujemy większego zakładu i nowych ludzi, aby móc dalej się rozwijać – komentuje Antoine Yon, dyrektor Eolane Tallinn AS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1