reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toyota Przemysł elektroniczny | 16 marca 2018

Toyota i Mazda założyły spółkę Mazda Toyota Manufacturing U.S.A.

Nowa firma wybuduje fabrykę samochodów w Huntsville w stanie Alabama o możliwościach produkcyjnych 300 000 samochodów rocznie. Koszt inwestycji wyniesie 1,6 mld USD. Zostanie otwarta w 2021 roku i zatrudni 4000 osób.
Spółka Mazda Toyota Manufacturing U.S.A. (MTMUS) w Alabamie została powołana 1 marca 2018 roku. Wybudowana przez nią fabryka będzie produkowała rocznie 150 000 Corolli oraz 150 000 egzemplarzy nowego crossovera Mazdy. Każdy z koncernów zainwestował w to przedsięwzięcie po 800 milionów dolarów.
Budowa fabryki rozpocznie się w 2019 roku, a dwa lata później w nowym zakładzie zostanie uruchomiona produkcja.

- Mamy nadzieję, że fabryka MTMUS będzie szczególnym miejscem dla lokalnej społeczności – powiedział Masashi Aihara, dyrektor wykonawczy Mazdy i prezydent MTMUS. – Połączenie najlepszych technologii i najcenniejszych elementów kultury korporacyjnej Mazdy i Toyoty sprawi, że będziemy produkować wysokiej jakości samochody, a jednocześnie stworzymy miejsce pracy, z którego nasi pracownicy będą dumni i które wzbogaci lokalną gospodarkę i przemysł motoryzacyjny.

- MTMUS będzie już jedenastym zakładem Toyoty w USA. Nowa fabryka jest nie tylko sygnałem naszego zaangażowania w amerykańską gospodarkę, ale także sposobem na zwiększenie naszej konkurencyjności w Stanach Zjednoczonych – dodał Hironori Kagohashi, dyrektor wykonawczy Toyoty i wiceprezydent MTMUS.

Źródło: Toyota

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2