reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Nowy alians na rzecz rozwoju inteligentnych aparatów

Alians NICE (Network of Intelligent Camera Ecosystem) zbliża wiodące w branży organizacje w celu stworzenia standardów dla rynku aparatów inteligentnych w innowacyjnym środowisku.

Wiodący producenci elektroniki użytkowej Foxconn, Nikon, Scenera, Sony Semiconductor Solutions oraz Wistron ogłosili rozpoczęcie współpracy mającej na celu uruchomienie nowego środowiska, które będzie wspierać rozwój rynku nowej generacji aparatów inteligentnych.
Alians NICE ustali specyfikację nowego standardu dla mających powstawać aparatów oraz aplikacji inteligentnych, określając również sposób wzajemnej komunikacji aparatów pomiędzy sobą.
Kluczowe elementy specyfikacji aliansu NICE będą szukać sposobu zarządzania dużą ilością danych rejestrowanych przez aparat inteligentny, jak również odpowiedzą potrzebom lepszej transmisji szerokopasmowej i przechowywania danych. Niektórymi z założeń funkcjonalności są oznaczanie typu zdjęcia, indeksowanie, umożliwienie wyszukiwania po wglądówce, czy przechowywanie w bezpiecznej chmurze. Wszystko, aby zapewnić maksymalną wygodę dla użytkownika. W sposób przemyślany zostaną również zdefiniowane struktury warstw i aktywnych linków służących do obróbki obrazu, co pozwoli użytkownikowi na dostęp do klipów z wielu różnych aparatów. Alians NICE ma na celu rewitalizację rynku aparatów inteligentnych poprzez obniżenie bariery wejścia na rynek dla producentów aparatów, dostawców usług i niezależnych deweloperów aplikacji, co powinno zaowocować wzmożonym rozwojem rozwiązań dedykowanych urządzeniom masowym. - Nikon koncentruje się na rozwoju nie tylko produktów z obszaru obrazowania, jak na przykład aparatów cyfrowych, ale również przykłada się do polepszenia kultury fotograficznej na całym świecie poprzez udostępnianie usług online służących do dzielenia się zdjęciami. Wierzymy, że w rozwoju odpornych rozwiązaniach sieciowych opartych o współpracę w ramach NICE tkwi wielki potencjał stworzenia nowego modelu biznesowego. Byłoby to rozwiązanie świetnie dopasowane do społeczeństwa, którego rozwój zmierza do intensywnego używania urządzeń inteligentnych w przyszłości – powiedział Takami Tsuchida (Sector Manager of Marketing Sector, Imaging Business Unit). Przedstawiciele wszystkich pięciu uczestniczących organizacji pracują obecnie ściśle nad określeniem infrastruktury i wskazaniem wytycznych do specyfikacji NICE. Prace przebiegają równolegle w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii, niemniej alians NICE pozostaje otwarty dla wszystkich firm i grup zainteresowanych tym ekosystemem, które chciałyby uczestniczyć w rozwoju i późniejszym wdrażaniu specyfikacji.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1