reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Polsa Przemysł elektroniczny | 14 marca 2018

Grzegorz Brona szefem POLSA

Grzegorz Brona został prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej – poinformowało wczoraj Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii na twitterze.
Grzegorz Brona jest współzałożycielem i od 2015 roku prezes firmy Creotech Instruments, również od 2015 roku zasiada w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej.
Dr Grzegorz Brona jest aktywnym naukowcem i laureatem wielu nagród i grantów naukowych. Wykłada na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przed założeniem własnego biznesu pracował w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. W laboratorium CERN odpowiadał za oprogramowanie detektorów promieniowania oraz zarządzanie zespołem badawczym pracującym przy Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC). Za swoją pracę badawczą w 2012 roku został laureatem nagrody naukowej „Polityki”.

Dr Grzegorz Brona jest autorem ponad 300 artykułów naukowych publikowanych m.in. w międzynarodowych prestiżowych periodykach naukowych takich jak „Physical Review Letters” i „Nuclear Instruments and Methods”. Występował w roli wykładowcy w takich ośrodkach naukowych jak „Joint Institute for Nuclear Research” w Rosji i amerykańskim „Thomas Jefferson Laboratories”.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2