reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Polsa Przemysł elektroniczny | 14 marca 2018

Grzegorz Brona szefem POLSA

Grzegorz Brona został prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej – poinformowało wczoraj Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii na twitterze.
Grzegorz Brona jest współzałożycielem i od 2015 roku prezes firmy Creotech Instruments, również od 2015 roku zasiada w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej.


Dr Grzegorz Brona jest aktywnym naukowcem i laureatem wielu nagród i grantów naukowych. Wykłada na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przed założeniem własnego biznesu pracował w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. W laboratorium CERN odpowiadał za oprogramowanie detektorów promieniowania oraz zarządzanie zespołem badawczym pracującym przy Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC). Za swoją pracę badawczą w 2012 roku został laureatem nagrody naukowej „Polityki”.

Dr Grzegorz Brona jest autorem ponad 300 artykułów naukowych publikowanych m.in. w międzynarodowych prestiżowych periodykach naukowych takich jak „Physical Review Letters” i „Nuclear Instruments and Methods”. Występował w roli wykładowcy w takich ośrodkach naukowych jak „Joint Institute for Nuclear Research” w Rosji i amerykańskim „Thomas Jefferson Laboratories”.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-1