reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evertiq Przemysł elektroniczny | 13 marca 2018

Prezydent Trump zablokował przejęcie Qualcommu

Możliwe, że właśnie zakończyła się saga dotycząca przejęcia Qualcommu przez singapurski Broadcom. Prezydent Donald Trump w poniedziałek zablokował tę transakcję.
Powodem decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych o zablokowaniu przejęcia były kwestie bezpieczeństwa narodowego. Można się bowiem obawiać sytuacji, że w wyniku transakcji Stany Zjednoczone utraciłyby, na rzecz Chin, pozycję lidera technologicznego, ustalającego standardy dla następnej generacji urządzeń mobilnych.

Qualcomm jest obecnie jednym z najważniejszych konkurentów chińskiej firmy Huawei Technologies w sektorze mobilnej komunikacji, co sprawia, że jest niezwykle cennym atutem. Gdyby Broadcom kupił Qualcomm, amerykańska firma nie miałaby już tak silnej pozycji i Chiny łatwiej mogłyby zdobyć przewagę w przyszłościowym obszarze sieci 5G.

Qualcomm odrzucił wcześniej wartą 117 mld USD ofertę Broadcomu. Gdyby transakcja doszła do skutku, byłoby to rekordowe przejęcie w branży półprzewodników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2