reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evertiq Przemysł elektroniczny | 13 marca 2018

Prezydent Trump zablokował przejęcie Qualcommu

Możliwe, że właśnie zakończyła się saga dotycząca przejęcia Qualcommu przez singapurski Broadcom. Prezydent Donald Trump w poniedziałek zablokował tę transakcję.
Powodem decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych o zablokowaniu przejęcia były kwestie bezpieczeństwa narodowego. Można się bowiem obawiać sytuacji, że w wyniku transakcji Stany Zjednoczone utraciłyby, na rzecz Chin, pozycję lidera technologicznego, ustalającego standardy dla następnej generacji urządzeń mobilnych.

Qualcomm jest obecnie jednym z najważniejszych konkurentów chińskiej firmy Huawei Technologies w sektorze mobilnej komunikacji, co sprawia, że jest niezwykle cennym atutem. Gdyby Broadcom kupił Qualcomm, amerykańska firma nie miałaby już tak silnej pozycji i Chiny łatwiej mogłyby zdobyć przewagę w przyszłościowym obszarze sieci 5G.

Qualcomm odrzucił wcześniej wartą 117 mld USD ofertę Broadcomu. Gdyby transakcja doszła do skutku, byłoby to rekordowe przejęcie w branży półprzewodników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1