reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA Przemysł elektroniczny | 13 marca 2018

National Instrument zainwestuje na Węgrzech

Amerykańska firma zamierza ponownie zainwestować w Debreczynie – nowe biura są niezbędne w związku z rosnącą liczbą pracowników.
W nowym budynku D znajdzie się miejsce dla 250 pracowników, otwarcie nowej siedziby planowane jest na koniec 2019 roku.

W zeszłym roku NI poinformował, że zamierza wybudować nową fabrykę na Węgrzech, dzięki czemu powstanie 60 nowych miejsc pracy, głównie dla inżynierów. Ta inwestycja pociągnie za sobą rozwój regionalnego centrum usług i firma zatrudni dodatkowych 150 osób, przede wszystkim inżynierów, pracowników działu IT oraz R&D. W ciągu dwóch następnych lat National Instruments zamierza zainwestować na Węgrzech ponad 6,1 mld HUF (około 24 mln USD).

National Instruments projektuje i dostarcza hardware i software dla klientów z różnych sektorów, począwszy od opieki zdrowotnej, poprzez fizykę cząstek, po energetykę. NI oferuje także rozwiązania dla branży motoryzacyjnej, zbrojeniowej, lotniczej, przemysłowej i dla przedsiębiorstw korzystających z technologii bezprzewodowych. NI ma biura w ponad 50 krajach, w 2017 roku zatrudniała blisko 7,5 tys. osób.

National Instruments zatrudnia na Węgrzech około 1500 osób. Debreczyn to pierwsza zagraniczna lokalizacja zakładu produkcyjnego firmy, tamtejsza fabryka powstała w 2001 roku.

Źródło: Hungarian Investment Promotion Agency

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1