reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 14 marca 2018

Apple skontrolowało dostawców

W ubiegłym roku Apple przeprowadziło 756 kontroli i wykryło 44 przypadki łamania podstawowych praw pracowniczych.
Apple poinformowało, że w 2017 roku przeprowadziło 756 audytów obejmujących dostawców działających w 30 krajach i odpowiadających za 95% wszystkich wydatków zakupowych. Spośród tej liczby, 197 zakładów było kontrolowanych przez Apple po raz pierwszy.

Zgodnie z przyjętą skalą oceniającą to, jak dana firma przestrzega Kodeksu Postępowania, można zdobyć maksymalnie 100 punktów. Zakres pomiędzy 90 a 100 to bardzo dobra ocena, średnia oznacza przedział 60-89, a słaba oznacza mniej niż 60 punktów.

- W 2017 roku liczba skontrolowanych zakładów, które otrzymały złą ocenę zmniejszyła się o 71%, podczas gdy ocenę bardzo dobrą otrzymało o 35% więcej. W poprzednim roku 26% audytów było przeprowadzonych po raz pierwszy – pisze firma w raporcie Supplier Responsibility – Progress Report.

Ciekawostką jest fakt, że z jednej strony statystyki mówią, że idzie ku lepszemu, jeśli chodzi o ogólną ocenę, ale jednocześnie Apple wykryło aż 44 przypadki łamania podstawowych praw kodeksu pracy – to dwa razy więcej niż w roku 2016. Zdarzenia obejmowały 3 przypadki pracy przymusowej, 38 spraw fałszowania liczby godzin pracy, jedno naruszenie ograniczeń dostępu oraz dwa przypadki pracy nieletnich.

- W 2017 roku skontrolowaliśmy 756 zakładów zatrudniających niemal 1,3 mln osób i wykryliśmy tylko dwa przypadki pracy nieletnich, w wieku 14 i 15 lat. W obydwu sprawach użyli oni sfałszowanych dokumentów, by zdobyć zatrudnienie – informuje Apple.

Jednym z najpoważniejszych uchybień wykrytych w ubiegłym roku przez Apple dotyczyło trzech dostawców, korzystających z pracowników zagranicznych zmuszonych do opłat za rekrutację. W każdym z tych przypadków dostawca musiał zwrócić pieniądze pracownikom. Jedna ze spraw dotyczyła ponad 700 osób, które były rekrutowane na Filipinach poprzez prywatną agencję zatrudnienia. W efekcie dostawca musiał oddać ponad 1 mln USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2