reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PAL-V Przemysł elektroniczny | 09 marca 2018

Latający samochód do kupienia już w przyszłym roku

Podczas tegorocznego Geneva Motor Show holenderska firma zaprezentowała PAL-V Liberty, latający samochód, którego pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów już w 2019 roku. Wizję transportu powietrzno-kołowego przedstawiają też Audi, Italdesign i Airbus.
Lata do wysokości 3500 m z prędkością do 180 km/h, a na kołach rozpędza się do 160 km/h. Wystarczy 399 tys. USD oraz licencja pilota i już w przyszłym roku będzie można korzystać z podstawowego modelu Liberty Sport. Limitowana wersja Pioneer Edition (tylko 90 sztuk) kosztuje o 200 tys. USD więcej. Do baku pojazdu wlewa się zwykłą benzynę.Ciekawą wizję transportu przedstawiają także Audi, Italdesign i Airbus, które stworzyły automatyczny pojazd, będący jednocześnie pasażerskim dronem. Pop.Up Next, czyli modularny pojazd koncepcyjny pomoże rozwiązać problem korków w miastach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2