reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© annalewandowska Przemysł elektroniczny | 08 marca 2018

BASF, LG Chem i Toyota dostaną w Polsce granty

Jak donosi „Puls Biznesu”, rekordowy rządowy grant otrzyma koreańska firma LG Chem, która uruchomi pod Wrocławiem fabrykę baterii do samochodów elektrycznych.
Trzy firmy mogą otrzymać rządowe granty na projekty o kluczowym znaczeniu dla polskiej gospodarki: BASF, LG Chem i Toyota – pisze „Puls Biznesu”, powołując się na informacje Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Umowy nie zostały jeszcze podpisane, ale resort wie już, jakie kwoty otrzymają inwestorzy. Rekordowe wsparcie przyznane zostanie LG Chem – 242,6 mln PLN. Koreańska firma uruchomi fabrykę w Kobierzycach pod Wrocławiem, budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku. W nowym zakładzie będzie można produkować nawet 100 tysięcy sztuk wysokowydajnych baterii do samochodów elektrycznych. Bezpośrednio w nowych zakładach LG Chem zatrudnienie znajdzie ok. 2,5 tys. pracowników, a w ramach firm kooperujących łączna liczba nowych miejsc pracy może być nawet dwukrotnie wyższa.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2