reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© thyssenkrupp Przemysł elektroniczny | 06 marca 2018

thyssenkrupp rozwija działalność w Europie

thyssenkrupp otworzył na Węgrzech kolejny zakład produkcyjny wytwarzający komponenty dla motoryzacji. Wartość inwestycji to około 100 mln EUR.
Trwająca przez ostatnie miesiącea budowa została zakończona i w Jászfényszaru, 70 km na wschód od Budapesztu, uruchomiono nową fabrykę komponentów dla motoryzacji. Zakład będzie produkować elektryczne układy kierownicze i układy rozrządu dla niemieckich i międzynarodowych producentów OEM.

Wraz ze wzrostem produkcji w najbliższych miesiącach powstanie do 500 nowych miejsc pracy. thyssenkrupp w branży motoryzacyjnej na Węgrzech zatrudnia około 1100 osób. Przychody z tego sektora w roku fiskalnym 2016/2017 wyniosły około 11,2 mld EUR.

- W ostatnich latach Węgry stały się ważnym graczem w europejskim sektorze motoryzacyjnym. Tylko w ubiegłym roku z linii produkcyjnych w tym kraju zjechało około 480 000 samochodów. Nasi klienci inwestują w nowe zakłady, a my również chcemy kontynuować nasz wzrost na Węgrzech. Skupiamy się na zaawansowanych technologicznie produktach, takich jak elektryczne układy kierownicze i komponenty do wysoko wydajnych silników spalinowych i elektrycznych – powiedział Karsten Kroos, CEO biznesu Components Technology firmy thyssenkrupp.

thyssenkrupp buduje też kolejną fabrykę na Węgrzech (sprężyny i stabilizatory), która ma rozpocząć produkcję wiosną tego roku. Jak podkreśla firma w komunikacie, inwestycje są konieczne, ze względu na rosnącą liczbę zamówień. Do klientów thyssenkrupp należą praktycznie wszyscy najwięksi producenci samochodów.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 20 2018 18:51 V11.9.5-2