reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© thyssenkrupp Przemysł elektroniczny | 06 marca 2018

thyssenkrupp rozwija działalność w Europie

thyssenkrupp otworzył na Węgrzech kolejny zakład produkcyjny wytwarzający komponenty dla motoryzacji. Wartość inwestycji to około 100 mln EUR.
Trwająca przez ostatnie miesiącea budowa została zakończona i w Jászfényszaru, 70 km na wschód od Budapesztu, uruchomiono nową fabrykę komponentów dla motoryzacji. Zakład będzie produkować elektryczne układy kierownicze i układy rozrządu dla niemieckich i międzynarodowych producentów OEM.

Wraz ze wzrostem produkcji w najbliższych miesiącach powstanie do 500 nowych miejsc pracy. thyssenkrupp w branży motoryzacyjnej na Węgrzech zatrudnia około 1100 osób. Przychody z tego sektora w roku fiskalnym 2016/2017 wyniosły około 11,2 mld EUR.

- W ostatnich latach Węgry stały się ważnym graczem w europejskim sektorze motoryzacyjnym. Tylko w ubiegłym roku z linii produkcyjnych w tym kraju zjechało około 480 000 samochodów. Nasi klienci inwestują w nowe zakłady, a my również chcemy kontynuować nasz wzrost na Węgrzech. Skupiamy się na zaawansowanych technologicznie produktach, takich jak elektryczne układy kierownicze i komponenty do wysoko wydajnych silników spalinowych i elektrycznych – powiedział Karsten Kroos, CEO biznesu Components Technology firmy thyssenkrupp.

thyssenkrupp buduje też kolejną fabrykę na Węgrzech (sprężyny i stabilizatory), która ma rozpocząć produkcję wiosną tego roku. Jak podkreśla firma w komunikacie, inwestycje są konieczne, ze względu na rosnącą liczbę zamówień. Do klientów thyssenkrupp należą praktycznie wszyscy najwięksi producenci samochodów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2