reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayRusfromspb Przemysł elektroniczny | 05 marca 2018

Toyota przeznaczy 2,8 mld USD na rozwój samochodów autonomicznych

Producent samochodów zawarł partnerstwo z firmami Denso i Aisin oraz powołał nową spółkę pod nazwą Toyota Research Institute - Advanced Development (TRI-AD).
Toyota Motor Corporation (TMC), Aisin Seiki Co., Ltd. (Aisin) oraz Denso Corporation (Denso) podpisały porozumienie dotyczące wspólnych prac nad oprogramowaniem przeznaczonym do autonomicznej jazdy. Toyota powołała też spółkę w celu przyspieszenia prac nad technologiami autonomicznej jazdy oraz wzmocnieniem kooperacji w zakresie badań i rozwoju wewnątrz Toyota Group. TRI-AD, w której japoński koncern ma 90% udziałów, natomiast Denso i Aisin po 5%. Łączna kwota planowanych inwestycji w spółkę to 300 mld JPY (ok. 2,8 mld USD), nowe przedsiębiorstwo ma docelowo zatrudniać około 1000 osób, zarówno ekspertów z zagranicy, jak i pracowników TMC, TRI (Toyota Research Institute) oraz firm z Toyota Group: Aisin i Denso. Na siedzibę TRI-AD wybrano Tokio.

- Przemysł motoryzacyjny przechodzi obecnie dogłębną transformację. Kluczem do sukcesu będą zaawansowany software oraz rozwiązania big data. Dlatego w 2016 roku Toyota powołała Toyota Research Institute, który zajmuje sie badaniami w obszarze sztucznej inteligencji, autonomicznej jazdy oraz robotyki. Ale Toyota chce jeszcze silniej wzmocnić swoje kompetencje w tych nowoczesnych technologiach. Dlatego razem z Aisin i Denso zadecydowała o powołaniu nowej spółki, TRI-AD – czytamy w komunikacie spółki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1