reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayRusfromspb Przemysł elektroniczny | 05 marca 2018

Toyota przeznaczy 2,8 mld USD na rozwój samochodów autonomicznych

Producent samochodów zawarł partnerstwo z firmami Denso i Aisin oraz powołał nową spółkę pod nazwą Toyota Research Institute - Advanced Development (TRI-AD).
Toyota Motor Corporation (TMC), Aisin Seiki Co., Ltd. (Aisin) oraz Denso Corporation (Denso) podpisały porozumienie dotyczące wspólnych prac nad oprogramowaniem przeznaczonym do autonomicznej jazdy. Toyota powołała też spółkę w celu przyspieszenia prac nad technologiami autonomicznej jazdy oraz wzmocnieniem kooperacji w zakresie badań i rozwoju wewnątrz Toyota Group. TRI-AD, w której japoński koncern ma 90% udziałów, natomiast Denso i Aisin po 5%. Łączna kwota planowanych inwestycji w spółkę to 300 mld JPY (ok. 2,8 mld USD), nowe przedsiębiorstwo ma docelowo zatrudniać około 1000 osób, zarówno ekspertów z zagranicy, jak i pracowników TMC, TRI (Toyota Research Institute) oraz firm z Toyota Group: Aisin i Denso. Na siedzibę TRI-AD wybrano Tokio.

- Przemysł motoryzacyjny przechodzi obecnie dogłębną transformację. Kluczem do sukcesu będą zaawansowany software oraz rozwiązania big data. Dlatego w 2016 roku Toyota powołała Toyota Research Institute, który zajmuje sie badaniami w obszarze sztucznej inteligencji, autonomicznej jazdy oraz robotyki. Ale Toyota chce jeszcze silniej wzmocnić swoje kompetencje w tych nowoczesnych technologiach. Dlatego razem z Aisin i Denso zadecydowała o powołaniu nowej spółki, TRI-AD – czytamy w komunikacie spółki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2