reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Porsche AG Przemysł elektroniczny | 01 marca 2018

IONITY na polskich stacjach Shell

Pierwsze punkty ładowania IONITY na stacjach Shell będą dostępne w 2018 roku. Wśród 10 krajów, gdzie usługa będzie dostępna, znalazła się również Polska.
Firma Shell podpisała umowę z IONITY - operatorem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o wysokiej mocy. Dzięki temu porozumieniu użytkownicy samochodów elektrycznych w 10 krajach europejskich będą mogli swobodnie wyruszać w długie trasy. Shell będzie współpracował z IONITY w następujących krajach: Polska, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Holandia, Słowacja, Słowenia, Węgry i Wielka Brytania.

Punkty ładowania są zgodne ze standardem Combined Charging System (CCS) wymaganym przez większość samochodów elektrycznych w Europie i Ameryce Północnej. Ładowanie pojazdów nowej generacji w punktach o wysokiej mocy trwa średnio od 5 do 8 minut.

IONITY jest spółką joint venture założoną przez BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company i Volkswagen Group z Audi i Porsche w celu utworzenia sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW przy głównych drogach w Europie.

Umowa jest częścią globalnej strategii Shell, mającej na celu zapewnienie rozwiązań z zakresu czystej energii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2