reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Porsche AG Przemysł elektroniczny | 01 marca 2018

IONITY na polskich stacjach Shell

Pierwsze punkty ładowania IONITY na stacjach Shell będą dostępne w 2018 roku. Wśród 10 krajów, gdzie usługa będzie dostępna, znalazła się również Polska.
Firma Shell podpisała umowę z IONITY - operatorem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o wysokiej mocy. Dzięki temu porozumieniu użytkownicy samochodów elektrycznych w 10 krajach europejskich będą mogli swobodnie wyruszać w długie trasy. Shell będzie współpracował z IONITY w następujących krajach: Polska, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Holandia, Słowacja, Słowenia, Węgry i Wielka Brytania.

Punkty ładowania są zgodne ze standardem Combined Charging System (CCS) wymaganym przez większość samochodów elektrycznych w Europie i Ameryce Północnej. Ładowanie pojazdów nowej generacji w punktach o wysokiej mocy trwa średnio od 5 do 8 minut.

IONITY jest spółką joint venture założoną przez BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company i Volkswagen Group z Audi i Porsche w celu utworzenia sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW przy głównych drogach w Europie.

Umowa jest częścią globalnej strategii Shell, mającej na celu zapewnienie rozwiązań z zakresu czystej energii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2