reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© /nimg/Component/ Przemysł elektroniczny | 26 lutego 2018

Intel i Unigroup ogłosiły współpracę strategiczną

Intel Corporation oraz należąca do Tsinghua Unigroup, Unigroup Spreadtrum & RDA zamierzają współpracować nad mobilną platformą 5G.
Firmy opracują wspólnie platformę smartfonową 5G przeznaczoną na chiński rynek, w której będą zastosowane modemy 5G Intela oraz technologie procesorów aplikacyjnych Spreadtrum. Planowany czas wprowadzenia platformy na rynek to rok 2019, czyli czas wdrażania technologii 5G.

- Chiny będą na pewno niezwykle ważnym rynkiem jeśli chodzi o pierwsze zastosowania technologii 5G. Intel wraz z Unigroup Spreadtrum & RDA zamierza umożliwić chińskim konsumentom korzystanie ze smartfonów 5G – powiedział Chenwei Yan, wiceprezes Client Computing Group oraz dyrektor generalny Connected Product and Programs w firmie Intel. Chenwei podkreślił też, że Intel współpracuje z partnerami branżowymi oraz operatorami sieciowymi nad przyspieszeniem innowacji technologicznych 5G.

Współpraca firm ma być długoterminowa i obejmie m.in. prace nad wieloma produktami wykorzystującymi serię modemów Intela XMM 8000, przeznaczonymi na różne rynki.

Warto przypomnieć, że w 2014 roku Intel ogłosił przejęcie udziału mniejszościowego w firmie należącej do Tsinghua Unigroup, właścicielce Spreadtrum Communications & RDA Microelectronics. - Istniejące relacje pomiędzy firmami stanowią dobrą bazę do wzajemnego zaufania i otworzyły drogę do dodatkowej współpracy w obszarze 5G – czytamy w komunikacie.

Intel poinformował też, że jego modemy 5G z serii XMM 8000 będą również od drugiej połowy 2019 roku montowane w notebookach. W tym celu firma nawiązała współpracę z takimi producentami, jak Dell, HP, Lenovo czy Microsoft .

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 19 2018 10:20 V10.9.5-1