reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 21 lutego 2018

Samsung tnie produkcję ekranów OLED

Samsung zadecydował o zmniejszeniu produkcji ekranów OLED, ponieważ Apple ograniczyło dostawy iPhone’ów X w związku ze słabym popytem na te smartfony.
Aktualnie Samsung Display w ciągu pierwszego kwartału 2018 roku zamierza wyprodukować wyświetlacze OLED do 20 mln sztuk iPhone’ów lub mniej w swojej fabryce w South Chungcheong. Pierwotne założenia mówiły o 45-50 mln sztuk. Firma nie podjęła jeszcze decyzji co do planów produkcyjnych na drugi kwartał, ale możliwe są dalsze cięcia – informuje japońska agencja Nikkei.

Nowe cele oznaczają redukcję produkcji do 60% tego, co zakładano początkowo, a jeśli weźmie się pod uwagę zakład wytwarzający komponenty dla firmy Apple, redukcja może sięgnąć 50%. Samsung szuka więc innych klientów, m.in. pośród chińskich firm, aby wypełnić miejsce brakujących zleceń.

Źródło: Nikkei

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2