reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 20 lutego 2018

InventionMed będzie rozwijać symulatory medyczne w technologii VR

InventionMed powołała Radę Naukową, która będzie nadzorować merytorycznie oraz rozwijac innowacyjne symulatory medyczne wykorzystujące technologię wirtualną rzeczywistość (VR) w obszarze symulacji zabiegów z zakresu dermatologii klinicznej i estetycznej.
Spółka zamierza skoncentrować swoją działalność na rozwoju zaawansowanych symulatorów medycznych, dających możliwość szkolenia lekarzy, studentów medycyny i kosmetologów, w oparciu o wiele scenariuszy zakładających różny stopień trudności zabiegów i indywidualne preferencje. Tego typu koncepcja pozwala na stworzenie wyjątkowego zaplecza warsztatowego do edukacji przyszłych profesjonalistów.

- Rynek technologii VR to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów technologicznych na świecie. Widzimy szanse w oczekiwaniach współczesnej ochrony zdrowia i ciężko pracujemy nad opracowaniem nowych technologii, które będą wspierać rozwiązania z zakresu opieki zdrowotnej oraz pozwolą na zdobycie niezbędnego doświadczenia przez personel medyczny – mówi Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed SA. - Zależy nam, aby personel medyczny zyskał możliwość doskonalenia swojej praktyki przy wymagających precyzji zabiegach jeszcze przed kontaktem z pacjentem. Wierzymy, że znacząco wpłynie to na jakość i szybkość kształcenia specjalistów. Obecnie możliwości w tym zakresie są bardzo ograniczone. Można powiedzieć, że odpowiadamy na niezaspokojoną potrzebę – dodaje.

Kluczowym wyzwaniem stawianym przed Radą Naukową będzie opracowanie przykładowych scenariuszy przypadków medycznych oraz wsparcie merytoryczne przy tworzeniu unikalnych rozwiązań do symulacji zabiegów dermatologicznych w technologii VR.

Członkami nowo powołanej Rady Naukowej są: prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, prof. dr hab. med. Lidia Rudnicka, dr Marcin Ambroziak oraz dr Maciej Nowacki.

Technologia wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) zyskuje coraz większe znaczenie w rozwoju współczesnej medycyny. Do kluczowych czynników odpowiedzialnych za rozwój tego rynku zalicza się m.in. zwiększenie inwestycji w nowe technologie, ciągły rozwój opieki zdrowotnej w oparciu o rozwiązania IT oraz potrzebę zdobywania niezbędnego doświadczenia przez personel medyczny.

InventionMed rozpoczęło działalność w styczniu br. w wyniku zmiany profilu działalności (wcześniej funkcjonowało jako Athos Venture Capital). Obecnie zarząd oczekuje na rejestrację zmian przez sąd rejestrowy.

W najbliższych tygodniach zarząd spółki planuje zaprezentować strategię rozwoju. Przedstawione zostaną główne cele biznesowe spółki oraz harmonogram realizacji prowadzonych projektów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2