reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 14 lutego 2018

Koreańczycy wybierają Wrocław

LG Chem uruchomi fabrykę baterii na terenie podstrefy Wrocław-Kobierzyce w Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN. W gminie Kobierzyce inwestują też inne koreańskie firmy.
Inwestycja LG Chem jest zdecydowanie największa z zapowiadanych przez koreańskie firmy: w nowej fabryce będzie można produkować nawet 100 tysięcy sztuk wysokowydajnych baterii do samochodów elektrycznych. Planowany termin otwarcia fabryki zlokalizowanej na terenie Podstrefy Wrocław-Kobierzyce to 30 kwietnia 2018 roku. Bezpośrednio w nowych zakładach LG Chem zatrudnienie znajdzie ok. 2,5 tys. pracowników, a w ramach firm kooperujących łączna liczba nowych miejsc pracy może być nawet dwukrotnie wyższa.

Inny inwestor to Starion Poland, producent obudów i elementów z tworzyw sztucznych, który na początku września ubiegłego roku rozpoczął budowę wartej 55 mln PLN fabryki komponentów do produkcji baterii litowo-jonowych.

Gminę Kobierzyce wybrał też koncern z branży motoryzacyjnej, Derkwoo Electronics, który w listopadzie 2017 roku otrzymał zgodę na budowę hali produkcyjno-magazynowej. Polski oddział będzie się zajmował produkcją układów ABS.

Kolejna spółka to zarejestrowana na początku lutego Kyungshin Cable Poland Sp. z o.o., podmiot zależny Kyungshin Cable. Producent wiązek elektrycznych oraz przewodów do baterii i aut m.in. hybrydowych również rozpoczyna działalność w Kobierzycach.

Nieco dalej, bo w Dzierżoniowie, południowokoreańska firma LC Cable & System zajmie się produkcją części do akumulatorów. Nowa fabryka ma w ciągu roku wytwarzać części do około 200 tys. pojazdów. Produkcja ma ruszyć w 2019 roku, a wartość inwestycji to 65,5 mln PLN.

Na koniec warto też wspomnieć o firmie, dla odmiany, belgijskiej, bowiem we wrześniu 2017 roku, w Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Materialise otworzyło Centrum Kompetencji Technologii Druku 3D. Inwestor w Bielanach Wrocławskich produkuje wyroby 3D przy użyciu technologii selektywnego spiekania proszków poliamidowych. Zajmie się również rozwojem oprogramowania na własne potrzeby.

Podstrefa Kobierzyce ma powierzchnię ponad 410 ha i należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest jedną z najstarszych stref ekonomicznych w Polsce – w zeszłym roku obchodziła 20-lecie działalności.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2