reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 lutego 2018

Qualcomm odrzucił ofertę Broadcomu

121 mld USD okazało się niewystarczającą kwotą – Qualcomm ponownie odrzucił ofertę przejęcia firmy Broadcom.
Qualcomm zaproponował natomiast rywalowi spotkanie, na którym firmy będą mogły przedyskutować ofertę, która zdaniem Qualcommu jest nadal za niska i nie uwzględnia ryzyka dotyczącego zawarcia transakcji związanego z przeszkodami regulacyjnymi. W liście skierowanym do CEO Broadcomu, Hocka Tana, Qualcomm zwaraca też uwagę na nieuwzględnienie w ofercie planowanego przejęcia NXP, oczekiwanego rozwiązania aktualnych sporów licencyjnych oraz wzrostu wartości związanej z rozwojem technologii 5G.

Przypomnijmy: w listopadzie ubiegłego roku Broadcom zaoferował 103 mld USD, ale ta propozycja nie została przyjęta przez amerykańską firmę. W poniedziałek, 5 lutego, Broadcom przedstawił nową ofertę: 82 USD za akcję (60 USD w gotówce, a 22 USD w akcjach Broadcomu), czyli 121 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1