reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 lutego 2018

Optical Electronics pozyskało inwestora

Kiedy kilka miesięcy temu zgłosili się do programu KPT ScaleUp, istnieli zaledwie 1,5 roku. Dziś realizują kontrakty oświetlania prestiżowych obiektów i właśnie pozyskali inwestora – fundusz INNOventure, który sfinansuje kolejne prace badawczo-rozwojowe.

Optical Electronics to start-up tworzący inteligentne oświetlenie. Firma już w pierwszym roku swojego istnienia opracowała zaawansowany moduł pomiarowy OptIMo, który jest elementem każdej oprawy wychodzącej z pracowni spółki – czytamy w artykule o spółce na stronach Krakowskiego Parku Technologicznego.
Dynamika rozwoju spółki i jej sprawność operacyjna wzbudziły zainteresowanie funduszu INNOventure, współtworzonego przez KPT i inwestorów prywatnych. Fundusz zdecydował się wesprzeć kontynuację prac badawczych spółki kwotą 1,5 mln zł, pochodzącą od aniołów biznesu oraz z programu BRIdge Alfa – informuje Krakowski Park Technologiczny.
Spółka jest jednym z 23 start-upów biorących udział w programie KPT ScaleUp, realizowanym przez Krakowski Park Technologiczny. Akcelerator zapewnia uczestnikom profesjonalne warsztaty i eksperckie konsultacje w zakresie rozwoju biznesu oraz wsparcie finansowe w wysokości do 200 tys. zł. Optical Electronics podjęło współpracę z jednym z partnerów programu, producentem z branży oświetleniowej ES-SYSTEM. - Firmy współdziałają już przy realizacji pierwszego kontraktu, łącząc zaawansowaną sensorykę, opracowaną przez startup oraz niezawodne oprawy tworzone od blisko 30 lat przez polskiego lidera branży – informuje Bartosz Józefowski, koordynator KPT ScaleUp. W minionym roku Optical Electronics wygrał przetarg na dostarczenie oświetlenia dla warszawskich Złotych Tarasów. Przedsięwzięcie podzielone zostało na 3 etapy, w ramach których rozbłyśnie ponad 12 000 inteligentnych lamp. W styczniu spółka zakończyła realizację pierwszego etapu zamówienia we współpracy z ES-SYSTEM. Realizacja drugiej transzy rusza już w marcu. Twórcami Optical Electronics są Michał Zaród, pomysłodawca oraz prezes spółki oraz Krzysztof Bernacki, szef działu R&D. Sposób zdalnego pomiaru natężenia oświetlenia został opracowany w postaci wniosku patentowego i złożony w Polskim Urzędzie Patentowym. Dzięki inwestycji INNOventure spółka będzie prowadzić dalsze prace B+R, które pozwolą m.in. wprowadzić do opraw nowe funkcjonalności. Aktualnie twórcy pracują nad możliwością zbierania i przetwarzania danych z sensorów. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli na optymalizację zużycia innych mediów (np. ciepła) oraz jeszcze lepsze wykorzystanie powierzchni roboczych. Źródło: KPT
reklama
reklama
December 02 2020 12:20 V18.13.17-1