reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2018

Elektromobilne rozwiązania start-upów dla Poczty Polskiej

Zakończyła się II runda programu akceleracyjnego „Gamma Rebels powered by Poczta Polska”, w ramach którego start-upy przygotowały rozwiązania wspierające biznes pocztowego operatora.
Finansowanie ze strony Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości uzyskały projekty koncentrujące się głównie na obszarach innowacji transportowych i mediów społecznościowych.

Zespoły projektowe przez trzy miesiące pracowały pod okiem mentorów, mierząc się z realnymi wyzwaniami biznesowymi jednej z największych polskich firm. W efekcie Poczta Polska zyskała 11 szytych na miarę pomysłów pozwalających na optymalizację procesu dostarczania usług. Partnerem bieżącej edycji programu był również Bank Pocztowy.

- Rozwiązania proponowane przez start-upy musiały spełniać szereg naszych oczekiwań z czego trzy były szczególnie ważne: zgodność ze strategią Poczty, wsparcie naszych pracowników oraz pomoc w zaspokajaniu potrzeb naszych klientów. Wszystkie te założenia udało się zrealizować. Z ciekawością i satysfakcją przyglądam się efektom pracy młodych zespołów. Poczta to firma otwarta na nowoczesne technologie, dlatego po etapie dalszych analiz będziemy chcieli zaimplementować najlepsze rozwiązania w różnych komórkach naszego przedsiębiorstwa – powiedział Wiesław Włodek, Wiceprezes Poczty Polskiej.

Poczta postawiła w tej turze programu na projekty związane z elektromobilnością. Rozpoczęły się prace nad pojazdami elektrycznymi - samochodem oraz testy skuterów i trójkołowców, jak też opracowanie autonomicznego robota transportującego wózki z przesyłkami.

W ramach II „GammaRebels powered by Poczta Polska” zrealizowano miedzy innymi następujące projekty:
- United Robots – robot poruszający się autonomicznie w środowisku produkcyjnym oraz w przestrzeniach publicznych,
- Jeden Ślad – elektryczny trójkołowy pojazd wyposażony w wymienne pakiety baterii i przystosowany do transportu i dostaw przesyłek (paczek, listów i przekazów pieniężnych),
- Play Holding – innowacyjny, lekki i atrakcyjny cenowo elektryczny samochód dostawczy, oparty na konstrukcji kompozytowej,

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2