reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AGH Nauka | 11 stycznia 2018

AGH buduje nowy gmach WIEiT

8 stycznia w Akademii Górniczo-Hutniczej odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego budynku dla Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.
Na budowę obiektu, którego wartość kosztorysowa wynosi 21 mln zł, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało dotację celową w wysokości 13 mln zł. Nowa inwestycja na mapie kampusu AGH powstaje przede wszystkim w celu poprawy warunków i jakości kształcenia, szczególnie na kierunkach Teleinformatyka oraz Elektronika i Telekomunikacja prowadzonych na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Pomieszczenia dydaktyczne i laboratoryjne nowej siedziby będą wykorzystywane przede wszystkim na potrzeby kształcenia i badania w obszarach związanych z technologiami informacyjno-telekomunikacyjnymi (ICT). Kubatura nowego, czterokondygnacyjnego budynku wyniesie ponad 11 tys. m3, a powierzchnia użytkowa ponad 2 tys. m2. Planowane rozpoczęcie użytkowania budynku przewidziano na wrzesień 2019 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1