reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AGH Nauka | 11 stycznia 2018

AGH buduje nowy gmach WIEiT

8 stycznia w Akademii Górniczo-Hutniczej odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego budynku dla Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.
Na budowę obiektu, którego wartość kosztorysowa wynosi 21 mln zł, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało dotację celową w wysokości 13 mln zł. Nowa inwestycja na mapie kampusu AGH powstaje przede wszystkim w celu poprawy warunków i jakości kształcenia, szczególnie na kierunkach Teleinformatyka oraz Elektronika i Telekomunikacja prowadzonych na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Pomieszczenia dydaktyczne i laboratoryjne nowej siedziby będą wykorzystywane przede wszystkim na potrzeby kształcenia i badania w obszarach związanych z technologiami informacyjno-telekomunikacyjnymi (ICT). Kubatura nowego, czterokondygnacyjnego budynku wyniesie ponad 11 tys. m3, a powierzchnia użytkowa ponad 2 tys. m2. Planowane rozpoczęcie użytkowania budynku przewidziano na wrzesień 2019 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2