reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayBykst Przemysł elektroniczny | 10 stycznia 2018

ZF TRW wybuduje zakład elektroniki w Częstochowie

Firma ZF TRW rozszerza swoją działalność produkcyjną i inżynieryjną w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w zakresie zaawansowanych elektronicznych systemów bezpieczeństwa.
Do końca 2019 r. powstanie w Częstochowie, na terenie KSSE, na działce o pow. 6,9148 ha przy ul. Ekonomicznej, zakład elektroniki ZF TRW, w którym firma utworzy ponad 300 miejsc pracy. ZF TRW zainwestuje tu 21 mln euro.

To już trzeci zakład tej firmy na terenie KSSE w Częstochowie. Pierwsze dwa produkują pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne.

W nowej hali produkcyjnej o powierzchni 10 000 mkw. produkowane będą m.in. kamery nowej generacji do systemów wspomagających kierowcę oraz podnoszących bezpieczeństwo pasażerów.ZF specjalizuje się w technologiach układów napędowych i podwozia, a także technologiach bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Spółka zatrudnia na świecie około 137 000 osób pracujących w około 230 zakładach zlokalizowanych w 40 krajach. Sprzedaż ZF w roku 2016 wyniosła 35,2 miliardy euro. ZF co roku inwestuje około 6% ze swojej sprzedaży w badania i rozwój. ZF jest jednym z największych dostawców branży motoryzacyjnej na świecie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2