reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2018

Cormay testuje aparat Equisse w laboratoriach

Testy analizatora mogą potrwać do kilku miesięcy. Jak informuje firma, na razie wyniki są zadowalające.
Cormay pracuje nad komercjalizacją kluczowych dla przyszłości grupy analizatorów. W przypadku Equisse zainstalowano dwa pierwsze urządzenia w zewnętrznych laboratoriach w Polsce. Dwie kolejne sztuki mają być zainstalowane do końca lutego tego roku. Celem jest przetestowanie aparatów w zaprzyjaźnionych laboratoriach o różnym charakterze działalności i sposobie organizacji pracy.

- Współpraca z tymi laboratoriami ma pozwolić na potwierdzenie niezawodności pracy oraz dopracowanie interfejsu użytkownika i różnorodnych funkcji analizatora. W efekcie pracy dwóch pierwszych aparatów nie zidentyfikowano krytycznych błędów i osiągnięte do tej pory wyniki są zadowalające. Emitent przewiduje, iż testy w zaprzyjaźnionych laboratoriach potrwają, w zależności od ich przebiegu i efektów do kilku miesięcy – czytamy w raporcie spółki.

Jednocześnie Cormay poinformował, że od sierpnia 2017 roku trwają prace nad modyfikacjami rozwiązań technicznych zastosowanych w aparacie. Ma to pozwolić na obniżenie kosztu produkcji analizatora Equisse, a efekty tych prac mają być widoczne (w sprzedaży) w I półroczu 2019 r. Pod koniec grudnia ubiegłego roku aparat Equisse zarejestrowano w Szwajcarii (SwissMedic). Rejestracja pod marką Orphee umożliwia oferowanie aparatu Equisse dystrybutorom tej spółki. Orphee należy do Grupy Cormay.

W przypadku aparatu Hermes Senior trwają prace nad poprawą otrzymywanych wyników analitycznych. Wdrażane są modyfikacje i oprogramowanie. Uzyskanie poprawnych rezultatów badań analitycznych będzie oznaczało, że walidacja wewnętrzna może rozpocząć się w I kwartale 2018 r. Przy takim założeniu rejestracja aparatu Hermes Senior w URPL (Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych) byłaby możliwa w II kwartale 2018 r. Kolejnym etapem prac mają być testy analizatorów w zaprzyjaźnionych laboratoriach oraz rejestracja pod marką Orphee w Szwajcarii.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2