reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TPV Przemysł elektroniczny | 09 stycznia 2018

TPV zainwestuje w Gorzowie

Producent telewizorów wybuduje w Gorzowie centrum dystrybucji, które będzie obsługiwać europejskich klientów firmy.
TPV zainwestuje na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, nowy obiekt ma zostać oddany do użytku w III kwartale 2018 roku, a jego powierzchnia wyniesie 30 tys. m kw.

Firma TPV Technology Limited produkuje telewizory LCD i OLED oraz płytki PCB. Grupa TPV jako producent telewizorów i producent płyt PCB posiada obecnie trzynaście fabryk rozlokowanych na całym świecie. Siedem z nich znajduje się w Chinach, pozostałe centra produkcyjne ulokowane są w Rosji, Meksyku, Argentynie, Brazylii oraz w Polsce w Gorzowie Wielkopolskim.

TPV w 2007 roku zadecydowało o wybudowaniu fabryki telewizorów LCD w Gorzowie Wielkopolskim, niecały rok później, w lutym 2008 roku, fabryka otrzymała pozwolenie i rozpoczęła produkcję. Po upływie miesiąca firma TPV Displays Polska osiągnęła pełnię zdolności produkcyjnej.

Kolejnym etapem rozwoju fabryki było otwarcie w 2013 zakładu PCBA z trzema liniami produkującymi obwody drukowane. Pozwoliło to na produkcję telewizorów najnowszej generacji.

W 2015 roku produkcja w TPV Displays Polska osiągnęła rekordowy wynik 4 milionów telewizorów oraz ponad 2 miliony płyt PCB – informuje firma.

Źródło: gorzowianin.com, TPV

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1