reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Uber Przemysł elektroniczny | 09 stycznia 2018

NVIDIA partnerem Volkswagena i Ubera

Informacje o współpracy firmy NVIDIA z Volkswagenem i Uberem ogłoszono przy okazji inauguracji olbrzymich targów elektroniki konsumenckiej, CES 2018, które trwają w tym tygodniu w Las Vegas.
NVIDIA ma dostarczać swoją platformę NVIDIA DRIVE IX do nowej generacji inteligentnych pojazdów Volkswagena. - Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje branżę motoryzacyjną – powiedział Herbert Diess, CEO Volkswagena. – Autonomiczna jazda, zero emisyjna mobilność oraz cyfrowa łączność są praktycznie niemożliwe do wdrożenia bez postępu w dziedzinie sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu. Połączenie wyobraźni Volkswagena z wiedzą firmy NVIDIA, lidera w technologiach SI, umożliwia nam zrobienie olbrzymiego kroku w przyszłość – dodaje Diess.

- W ciągu zaledwie kilku lat każdy nowy samochód będzie wyposażony w asystenta SI rozpoznającego głos, gesty i twarz, a także w rozwiązania z zakresu rzeczywistości rozszerzonej, co umożliwi nasza współpraca z Volkswagenem – dodał Jensen Huang, założyciel i CEO firmy NVIDIA.

Porozumienie z NVIDIA z Uberem zakłada wykorzystywanie technologie sztucznej inteligencji NVIDIA w flocie autonomicznych pojazdów Ubera. Uber pracuje nad technologią autonomicznej jazdy od 2015 roku, a jesienią 2016 roku rozpoczął testy w ruchu miejskim i od tego czasu pojazdy Ubera przejechały ponad 2 mln mil (ponad 3 mln km). Jak podaje NVIDIA, tempo rozwoju floty Ubera mocno przyspieszyło w ostatnim okresie i milion z podanych 2 milionów mil zostało zrobionych w czasie zaledwie 100 ostatnich dni. Uber rozpoczął od korzystania z GPU NVIDIA w swojej pierwszej flocie testowej złożonej z Volvo XC90 SUV, a obecnie używa wysoko wydajnych procesorów do napędzania swoich autonomicznych pojazdów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2