reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 08 stycznia 2018

AGH podpisuje umowę partnerstwa z firmami z Klastra ITS

Akademia Górniczo-Hutnicza podpisała porozumienie o współpracy z firmami działającymi w ramach Klastra Inteligentnych Systemów Transportowych. Umowa dotyczy wprowadzenia w Polsce systemów administracyjnego, dynamicznego ważenia pojazdów w ruchu.
Systemy te w najbliższym czasie mogą stać się kluczowym elementem związanym z poprawą stanu infrastruktury drogowej oraz bezpieczeństwa na drogach.

Jak informuje uczelnia, celem podpisania porozumienia jest formalne potwierdzenie współpracy Zespołu ds. Administracyjnych Systemów WIM (Weigh-In-Motion), który został powołany w 2014 roku pod przewodnictwem Katedry Metrologii i Elektroniki AGH w Krakowie. W skład zespołu wchodzą:
  • AGH w Krakowie – Katedra Metrologii i Elektroniki – lider zespołu,
  • CAT Traffic,
  • Kapsch Telematic Servises sp. z o.o.,
  • Kistler Eastern Europe s.r.o.,
  • TRAX elektronik sp. jawna.
- Podpisanie porozumienia jest z jednej strony zwieńczeniem ponad 10 lat badań prowadzonych w Katedrze Metrologii i Elektroniki AGH w zakresie systemów dynamicznego ważenia pojazdów, z drugiej rozpoczęciem ostatniego etapu badawczego, który ma doprowadzić do wprowadzenia w Polsce systemów administracyjnych – czytamy na blogu naukowym Akademii Górniczo-Hutniczej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2