reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hyundai Przemysł elektroniczny | 05 stycznia 2018

Hyundai zawiera partnerstwo dotyczące autonomicznych aut

Hyundai Motor Company i firma Aurora zawarły dzisiaj partnerstwo, którego celem jest wprowadzenie autonomicznych samochodów na rynek do 2021 roku. Współpracę z Aurorą nawiązał też inny globalny producent aut.
W ramach porozumienia technologie autonomicznej jazdy opracowane przez Aurorę trafią do pojazdów firmy Hyundai, zaczynając od specjalnie stworzonych modeli, które następnie zostaną przetestowane w symulowanych warunkach miejskich. W długiej perspektywie Hyundai i Aurora zamierzają komercjalizować samochody bez kierowcy na rynkach całego świata – czytamy w komunikacie.

Współpraca ma się rozpocząć od opracowania hardware’u i software’u na potrzeby automatycznej i autonomicznej jazdy oraz związanych z tym usług na poziomie 4. w pięciostopniowej skali. Poziom czwarty zakłada, że samochód prowadzony jest przez systemy automatyczne i w większości sytuacji nie wymaga kontroli kierowcy.

Także w tym tygodniu partnerstwo z firmą Aurora ogłosił Volkswagen. Cel jest ten sam, czyli opracowanie w pełni autonomicznych aut, ale VW wyprzedził już koreańskiego rywala, bo inżynierowie Aurory od 12 miesięcy współpracują z VW Group, a przez ostatnie pół roku w Future Center, ośrodku Volkswagena w Dolinie Krzemowej, zajmowali się integracją systemów i sensorów Aurory w autach koncernu.

Aurora to amerykański start-up z siedzibą w Palo Alto, w Kaliforni. Firma powstała w 2016 roku. Jej założyciele to Chris Urmson, były szef projektu autonomicznych pojazdów w Google, Sterling Anderson, pracujący wcześniej nad Autopilotem Tesli oraz Drew Bagnell, który zajmował się wcześniej samochodami bez kierowcy w Uberze.

Źródło: Hyundai, TechCrunch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1