reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 05 stycznia 2018

Bosch: „Zamieniamy asystenta głosowego w pasażera”

Asystenci głosowi, tacy jak Alexa, Siri, Google, Cortana i Bixby, przejęli już kontrolę nad inteligentnymi gospodarstwami domowymi, sterują oświetleniem i odkurzaczem – teraz Bosch umieszcza asystenta głosowego za kierownicą samochodu.
- Kiedy kierowca wsiada do nowoczesnego samochodu, może czasami poczuć się jak pilot samolotu – przyciski, ekrany, mało przejrzyste menu z wieloma funkcjami. Bosch położył kres chaosowi w kokpicie. Zamieniamy asystenta głosowego w pasażera – mówi dr Dirk Hoheisel, członek zarządu Robert Bosch GmbH. Według badań Allianz Center for Technology, 74 procent niemieckich kierowców jest regularnie rozpraszanych, gdy na przykład obsługują system nawigacji, regulują klimatyzację lub odbierają telefon. Ten rodzaj rozproszenia jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Bosch umieścił więc w samochodzie asystenta głosowego, który rozumie kierowcę, tak jak każda inna osoba. Asystent Boscha nie reaguje już na sztywno sformułowane polecenia, bo system rozpoznaje naturalne struktury zdań i może nawet przetwarzać akcenty i dialekty. Prace nad rozwojem systemu sterowania głosem trwały 10 lat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1