reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Electronics Przemysł elektroniczny | 03 stycznia 2018

LG i HERE razem dla rozwoju samochodów autonomicznych

Współpraca firm będzie polegała na wdrożeniu strategii systemów telematycznych nowej generacji, odpowiadających wyzwaniom epoki pojazdów bezzałogowych.

LG Electronics nawiązuje współpracę z firmą HERE Technologies (HERE), dostawcą cyfrowych map nawigacyjnych oraz usług lokalizacyjnych. Firmy stworzą razem rozwiązania telematyczne nowej generacji przeznaczone do samochodów autonomicznych. Efektem końcowym prac będzie połączenie zaawansowanej technologii telematycznej firmy LG z precyzyjnymi mapami i usługami lokalizacyjnymi opartymi na platformie HERE Open Location Platform. - Dzięki planowanej współpracy, LG i HERE chcą zaoferować firmom motoryzacyjnym z całego świata niezawodne i bezpieczne centrum przesyłania danych na potrzeby wysoce zautomatyzowanych i w pełni autonomicznych pojazdów - czytamy w komunikacie.
Telematyka obejmuje rozwiązania z zakresu telekomunikacji i informatyki, które pozwalają na świadczenie usług związanych z bezpieczeństwem pojazdów oraz rozrywką, np. nawigacja, potwierdzanie lokalizacji, czy przesyłanie informacji alarmowych. Rozwiązania te wykorzystują różnorodne technologie, od GPS i DMB (Digital Multimedia Broadcasting) po Bluetooth, Wi-Fi i sieci komórkowe.
W 2015 roku konsorcjum ogólnoświatowych firm motoryzacyjnych – Audi, BMW i Daimler zostało właścicielem HERE. Firma jest dostawcą cyfrowych map oraz usług lokalizacyjnych dla branży motoryzacyjnej. Ponadto wraz z producentami samochodów, pracuje nad precyzyjną, opartą na chmurze, mapie HD Live Map, która komunikuje się z systemami wspomagania kierowcy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) oraz funkcjami zautomatyzowanego kierowania pojazdem. HD Live Map, którą LG chce zastosować we wspólnie opracowanym rozwiązaniu skierowanym do producentów samochodów, analizuje (wykorzystując zainstalowane w pojeździe czujniki, kamery, itp.) drogę i jej otoczenie oraz rozpoznaje wszystkie elementy istotne dla kierowania pojazdem, takie jak oznaczenia pasów ruchu, znaki stop, przejścia dla pieszych, znaki ograniczeń prędkości, czy sygnalizatory świetlne. W niedalekiej przyszłości, systemy telematyczne odegrają kluczową rolę jako centrum przesyłania danych dla pojazdów autonomicznych. Czujniki, takie jak kamery, radar i lidar, wchodzące w skład systemu ADAS, zbierają informacje o otoczeniu i przesyłają dane do chmury wraz z informacjami o znajdujących się w pobliżu pojazdach uzyskanymi za pośrednictwem technologii V2X (Vehicle-to-Everything). Wszystkie zgromadzone dane są wielokrotnie analizowane i przesyłane do systemów telematycznych w pojazdach, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do autonomicznego prowadzenia samochodów. Rozwiązania telematyczne LG współpracują z różnorodnymi technologiami, od GPS i Bluetooth po Wi-Fi i sieci komórkowe. Inżynierowie koreańskiego producenta prowadzą intensywne prace nad produktami 5G, które idealnie nadają się do zastosowań w pojazdach autonomicznych nowej generacji. Dzieje się tak, ponieważ w porównaniu do sieci LTE pozwalają na zwiększenie prędkości przesyłania danych o 300 - 400%, jednocześnie redukując 10-krotnie ewentualne opóźnienia. - Z niecierpliwością czekamy na chwilę, gdy zaprezentujemy nowy standard łączności dla pojazdów autonomicznych opracowany wspólnie z firmą HERE, która oferuje niezrównanej jakości mapy i usługi lokalizacyjne stworzone z myślą o branży motoryzacyjnej. Dzięki partnerom, takim jak firma HERE, LG może rozwijać nową generację technologii zapewniających łączność pojazdu z internetem, które pomogą branży motoryzacyjnej przygotować się na epokę samochodów autonomicznych – komentuje Lee Woo-Jong, prezes działu Vehicle Components Company firmy LG.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-1