reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 stycznia 2018

VIGO WE INNOVATION może zainwestować do 25 mln PLN

Vigo System i Greenlight FIZAN tworzące inkubator przedłużyły okres obowiązywania umowy do końca 2022 roku. Na kolejnych pięć lat budżet Vigo WE Innovation ma wynieść do 25 mln PLN.
Spółka i fundusz zobowiązali się do dofinansowania w równych częściach działalności inkubatora. Ustalono też, że nakłady na pojedynczy projekt nie przekroczą 4 mln zł.

Naturalnym źródłem projektów biznesowych dla inkubatora jest bieżąca współpraca Vigo System z naukowcami, wykorzystującymi rozwiązania spółki do opracowywania nowych technologii. Według wstępnych założeń w pierwszym etapie Vigo WE Innovation będzie wspierał projekty z branży nowych technologii, fotoniki, optyki, automatyki, robotyki, fotowoltaiki czy inżynierii materiałowej.

We wrześniu Vigo WE Innovation został mniejszościowym udziałowcem spółki Fluence, zajmującej się rozwojem i komercjalizacją światłowodowych laserów femtosekundowych. Rynek tego typu urządzeń rośnie w tempie dwucyfrowym. Są one wykorzystywane m. in. przy produkcji smartfonów.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2