reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© samsung Rynki | 02 stycznia 2018

Konkurencja na światowym rynku TV będzie nadal silna

Przedsiębiorstwa oferujące telewizory nie będą miały czasu na odpoczynek w 2018 roku – prezentacja nowych modeli OLED, QLED i 8K ma pomóc w uzyskaniu większych udziałów w rynku.
Sprzedaż telewizorów OLED w 2017 roku rosła i coraz więcej firm, np. Sony, dołączyło do LG by promować tego rodzaju odbiorniki. Szacunki dotyczące minionego roku zakładają sprzedaż 1,5 mln sztuk OLED TV, a w kolejnym roku ta liczba mogłaby wzrosnąć do 2,5 mln sztuk – pisze DigiTimes, powołując się na anonimowe źródła związane z branżą.

Z drugiej strony, sprzedaż reklamowanych przez Samsung, TCL i Hisense telewizorów QLED w 2017 roku pozostaje na podobnym poziomie co wcześniej. Producenci ekranów QLED oraz matryc QuantumFilm zwiększają jednak wysiłki, by zmniejszyć koszty produkcji, dzięki czemu w 2018 roku można będzie zwiększyć sprzedaż telewizorów QLED.

Oprócz telewizorów OLED i QLED popularność będą też zdobywać nowe modele wykorzystujące mikro-LED-y oraz ekrany 8K. Według branżowych plotek firma Apple pracuje nad nowymi produktami z wyświetlaczami mikro-LED, natomiast Samsung prawdopodobnie zaprezentuje telewizor mikro-LED, być może już na nadchodzących targach CES 2018.

Z kolei Sharp wypuścił już modele telewizorów 8K na rynki w Chinach, Tajwanie, Niemczech i Japonii i może znaleźć naśladowców, którzy w 2018 roku również wprowadzą do sprzedaży 8K TV.

Wstępne szacunki zakładają, że w 2017 roku Samsung był liderem rynku ze sprzedażą na poziomie 43 mln sztuk. Także w 2018 roku pierwsze miejsce będzie należało do koreańskiego producenta, który według prognoz dostarczy wówczas 42 mln sztuk odbiorników, gdyż firma postawi na urządzenia z większym ekranem i z wyższą marżą.

Można się też spodziewać, że w 2018 roku TLC, Hisense i Sharp znacząco zwiększą sprzedaż. Sharp – do 12 mln sztuk, podczas gdy szacunki na 2017 rok zakładają 9,4 mln sztuk.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1