reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 grudnia 2017

Nowa spółka spin-off na Politechnice Krakowskiej

18 grudnia powołano kolejną firmę typu spin-off - SPEKTRONIK sp. z o.o. - opartą na innowacyjnym systemie skaningu laserowego służący do inwentaryzacji obiektów wewnątrz jak i z zewnątrz.
- Dzięki swojej uniwersalności oraz łatwości obsługi, rozwiązanie można stosować zarówno w branży architektonicznej, jak i budowlanej oraz konserwacji zabytków. System został opracowany przez mgr. inż. arch. Szymona Filipowskiego, reprezentującego Zakład Geometrii Wykreślnej Rysunku Technicznego i Grafiki Inżynierskiej na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej – poinformowała uczelnia w komunikacie.

Nad modelem działalności pracował zarząd INTECH PK (prezes Izabela Paluch i wiceprezes Krzysztof Oleksy) wraz z udziałowcami spółki. Współpraca zespołu INTECH PK z Prorektorem ds. Nauki prof. dr hab. inż. Tadeuszem Tatarą zaowocowała przygotowaniem umowy spółki.

Twórcy rozwijają technologię dzięki dofinansowaniu w projekcie INKUBATOR INNOWACYJNOŚCI+, dążąc do podniesienia gotowości wdrożeniowej produktu.

Centrum Transferu Technologii PK przedstawiło już ofertę licencji na korzystanie z technologii przez nowo powstającą spółkę. Podpisanie umowy licencyjnej już niedługo.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2