reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© APSEnergia Przemysł elektroniczny | 21 grudnia 2017

APS Energia z kontraktem o wartości 16,5 mln PLN

Producent systemów zasilania podpisał umowę z Grupą H. Cegielski. Zlecenie pochodzi z segmentu transportu i trakcji.
Spółka dostarczy przetwornice statyczne oraz systemy diagnostyki i rejestracji dla wagonów kolejowych. Zlecenie będzie realizowane począwszy od drugiego kwartału 2018 roku.

– Kontrakt jest kolejnym krokiem w stronę dywersyfikacji przychodów. Efekty tej umowy będą widoczne od II kwartału 2018 roku. Spodziewam się, że w niedalekiej przyszłości sprzedaż dla segmentu transportu i trakcji jezdnej (T&T) będzie stanowić istotną część przychodów spółki. Uruchamiamy produkcję seryjną, powtarzalną, korzystnie rozłożoną w czasie. Praktycznie każdego tygodnia będziemy produkowali po kilka systemów. Mamy ambitne plany, a naszym strategicznym celem jest uzyskanie docelowo w Polsce minimum 50% przychodów firmy z segmentu trakcji jezdnej – mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

W spółce od 2013 roku funkcjonuje dział trakcji, którego zadaniem jest opracowywanie nowych rozwiązań stosowanych m.in. w tramwajach, metrze, trolejbusach, wagonach oraz innych zespołach trakcyjnych. APS Energia ma za sobą dostawy blisko 500 systemów dla branży kolejowej, użytkowanych w kraju i zagranicą.

- W ostatnim kwartale zakończyliśmy prace nad projektem innowacyjnej przetwornicy statycznej dedykowanej dla taboru. Obecnie przymierzamy się do nowego przedsięwzięcia i pracujemy nad kolejnymi urządzeniami dla trakcji jezdnej (np. nowe typoszeregi przetwornic oraz kompleksowe rozwiązania do zasilania pojazdów trakcyjnych). Kolejnym etapem rozwoju naszego T&T będzie ekspansja na rynki eksportowe – mówi Paweł Szutko, dyrektor departamentu trakcji APS Energia.

Po trzech kwartałach skonsolidowane przychody APS Energia wzrosły o 49% do 62,9 mln zł. W czwarty kwartał spółka weszła z portfelem zamówień sięgającym 36 mln zł. We wrześniu i listopadzie spółka zawarła dwa duże kontrakty. Podpisano umowę z Rusatom Overseas na dostawę urządzeń zabezpieczających dwa bloki Kurskiej Elektrowni Atomowej-2 za około 14,2 mln zł oraz kontrakt z Gazprom Invest na dostarczenie urządzeń zasilających system magistral dwóch gazociągów na 12,6 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1