reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aspocomp Przemysł elektroniczny | 19 grudnia 2017

Aspocomp zainwestuje 10 mln EUR w fabrykę w Oulu

Fiński producent PCB poinformował, że przeznaczy około 10 mln EUR na modernizację technologiczną fabryki w Oulu.
Dzięki tej inwestycji firma zamierza przygotować się na nadchodzący wzrost popytu, który generowany będzie wraz z postępującą cyfryzacją, związaną m.in. z rozwojem aplikacji sztucznej inteligencji oraz sieci 5G.

Aspocomp postawił sobie dwa główne cele w związku z planowaną inwestycją. Po pierwsze rozwój w nowym segmencie testowania komponentów półprzewodnikowych, poprzez produkcję najbardziej zaawansowanych technologicznie płytek PCB na potrzeby testowania i prac R&D. Po drugie Aspocomp zamierza zwiększyć moce produkcyjne, w szczególności po to, by zaspokoić szybko rosnące potrzeby branży motoryzacyjnej i 5G. Firma chce w ten sposób umocnić swoją pozycję strategicznego partnera dla kluczowych graczy w sektorach telekomunikacji i motoryzacji.

- Gdy sieci 5G oraz autonomiczne samochody się upowszechnią, powstanie dodatkowe zapotrzebowanie na nasze produkty. Jeśli chodzi o autonomiczne auta, nie ma miejsca na opóźnienia w przesyłaniu danych, nawet rzędu milisekund, a to oznacza bardzo wysokie wymagania dotyczące używanych komponentów – komentuje Mikko Montonen, CEO Aspocomp. Montonen podkreśla także, że PCB do testowania wytwarzane są w ilościach, które idealnie przystosowane są do możliwości zakładu firmy w Oulu, natomiast niekoniecznie dla azjatyckich dostawców, produkujących duże wolumeny.

Zakład Aspocomp w Oulu zatrudnia obecnie około 100 osób. Dzięki inwestycji, firma utworzy ponad 30 nowych etatów, większość właśnie w fabryce w Oulu. Większość środków zostanie wykorzystana w latach 2018-2019. Aspocomp nie planuje rozbudowy zakładu, dodatkowe moce produkcyjne zostaną zainstalowane w istniejących pomieszczeniach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1