reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 19 grudnia 2017

DGT przystąpiła do Porozumienia na rzecz Strategii 5G

DGT rozpoczęła aktywną pracę w ramach Porozumienia na rzecz Strategii 5G dla Polski. Jest to porozumienie pomiędzy państwem, jednostkami naukowymi i przedsiębiorcami w celu wdrożenia w Polsce sieci piątej generacji.
Aktualnie DGT bierze udział w pracach trzech zespołów roboczych – poinformowała firma w komunikacie. Uczestnicy projektu zobowiązują się do dołożenia starań w celu stworzenia dokumentu wyznaczającego kierunek realizacji budowy sieci 5G w Polsce.

Do Porozumienia na rzecz Strategii 5G dla Polski przystąpiły już takie firmy, jak Comarch, Ericsson, Huawei Polska, MindMade, Netia, Nokia, Samsung Electronics Polska i wiele innych, a także uczelnie wyższe, np. AGH, Politechniki: Gdańsk, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska i Wrocławska.

Sieć 5G to kolejny etap w rozwoju sieci telekomunikacyjnych. Pozwoli ona na wymianę danych znacznie szybszą, bardziej stabilną i uwzględniającą więcej urządzeń. W sieci 5G będą funkcjonowały nie tylko telefony, tablety i komputery, ale domy, samochody i niezliczone inne urządzenia w przestrzeni publicznej, które współpracując ze sobą będą przekształcać całe sektory naszej gospodarki – od transportu i energii po edukację, opiekę zdrowotną i produkcję.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1