reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 14 grudnia 2017

Google otwiera centrum SI w Chinach

Google zamierza pozyskać do pracy w nowym, chińskim centrum sztucznej inteligencji lokalnych, utalentowanych pracowników.
Google poinformowało, że to pierwsze takie centrum B+R w Azji. Będzie tam pracować niewielki zespół specjalistów przy istniejącym w Pekinie biurze firmy. Nowy ośrodek dołączy do innych tego typu jednostek firmy w Nowym Jorku, Toronto, Londynie i Zurichu.

Chińskie władze zapewniają, że dla kraju niezwykle ważny jest rozwój innowacyjnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, ale jednocześnie w ciągu ostatniego roku wprowadzały coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące zagranicznych firm, także cenzurujące ich działalność. Wyszukiwarka Google jest zakazana w Chinach, podobnie jak sklep z aplikacjami, usługi pocztowe i chmurowe.

Otwierając centrum SI w Chinach, Google udowadnia, że chce by jego technologie były dobrze widoczne w tym kraju. - Wierzę, że sztuczna inteligencja i korzyści, jakie przynosi, nie znają granic. Niezależnie gdzie dokona się przełom, w Dolinie Krzemowej, Pekinie czy w jakimkolwiek innym miejscu, będzie miał potencjał, by odmienić nasze życie na lepsze. (...) Chcemy pracować z najlepszymi, gdziekolwiek są – komentuje Fei-Fei Li, Chief Scientist AI/ML, Google Cloud.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2