reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 25 listopada 2009

Ericsson kupił amerykańskie aktywa na rynku GSM od Nortel

Ericsson kupił dywizję Carrier Networks, będącą częścią operacji Nortel na rynku GSM w USA i Kanadzie. Transakcja miała formę zakupu aktywów wolnych od obciążeń o wartości 70 mln USD.
Zakupu dokonano w drodze aukcji, jaką Nortel przeprowadził w ostatnich dniach, a jej ostateczne zawarcie jest obwarowane dopełnieniem obowiązków administracyjnych i uzyskaniem odpowiednich zgód.

Ericsson startował w przetargu wspólnie z firmą Kapsch CarrierCom z Austrii, która za kwotę 33 mln USD przejmie większość aktywów, związanych z operacjami poza rynkami USA i Kanady.

Umowa obejmuje między innymi transfer do Ericsson kluczowych klientów z rynku GSM, takich jak AT&T czy T-Mobile, a także przejście 350 pracowników z Nortel’a. Działalność Nortel na północnoamerykańskim rynku GSM generowała rocznie około 400 mln USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1