reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 14 grudnia 2017

Toyota i Panasonic rozważają partnerstwo w obszarze baterii

Toyota i Panasonic zawarły porozumienie, w ramach którego przeprowadzą badania opłacalności wspólnej produkcji pryzmatycznych baterii litowo-jonowych do samochodów hybrydowych i elektrycznych.
Jeśli analiza opłacalności takiej inwestycji wypadnie pomyślnie, oba koncerny założą nową firmę wyspecjalizowaną w budowie samochodowych akumulatorów trakcyjnych.

Opracowanie udoskonalonych baterii jest kluczowym czynnikiem w dalszym rozwoju zelektryfikowanych pojazdów. Podejmując współpracę, władze obu koncernów chcą się przyczynić do walki z największymi wyzwaniami współczesności – globalnym ociepleniem, zanieczyszczeniem powietrza, wyczerpywaniem się zasobów naturalnych i zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego. Japońskie koncerny zamierzają opracować najlepsze pryzmatyczne baterie litowo-jonowe w branży motoryzacyjnej i przyspieszyć popularyzację zelektryfikowanych samochodów Toyoty oraz innych producentów – poinformowały firmy w komunikacie.

Na razie porozumienie pozostaje w sferze planów, firmy nie określiły ani terminu podpisania umowy, ani rozpoczęcia produkcji. Warunki partnerstwa są aktualnie negocjowane i niedługo zostaną podane do wiadomości publicznej. Partnerstwo Toyoty i Panasonika ma bazować na długoletniej współpracy biznesowej, rozpoczętej w 1953 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1