reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 13 grudnia 2017

Chiński gigant przejdzie na auta elektryczne do 2025 roku

Beijing Automotive Group Co (BAIC) w ciągu niespełna dekady zamierza całkowicie zrezygnować z samochodów z silnikami spalinowymi oferowanymi pod własną marką.
- Naszym celem jest zakończenie sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi w Pekinie do 2020 roku, a całkowite zaprzestanie produkcji i sprzedaży takich aut na świecie do roku 2025 – powiedział prezes BAIC Group Xu Heyi, cytowany przez „China Daily”.

Ogłoszona przez BAIC decyzja związane są z zapowiedziami chińskiego rządu o planowanym wprowadzeniu zakazu produkcji samochodów z silnikami spalinowymi. Kiedy miałoby to nastąpić, wciąż nie wiadomo. Strategia BAIC wynika również z faktu, że Chiny to największy rynek elektrycznych aut na świecie. W okresie od stycznia do listopada sprzedano tam 609 tys. nowych samochodów elektrycznych, czyli o 51,4% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego – podaje China Association of Automobile Manufacturers. Organizacja szacuje też, że tegoroczna sprzedaż tych pojazdów w Chinach może sięgnąć 700 tys. sztuk.

BAIC, oprócz produkcji samochodów pod własną marką, jest również współwłaścicielem produkcyjnych spółek joint venture z koreańskim Hyundai oraz niemieckim Daimler AG.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1