reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Autoliv Przemysł elektroniczny | 13 grudnia 2017

Autoliv wydzieli biznes elektroniki

Dostawca samochodowych systemów bezpieczeństwa, Autoliv, zakończył przegląd strategiczny i podjął decyzję o wydzieleniu biznesu elektroniki.
Nowa, niezależna spółka ma zostać utworzona w trzecim kwartale 2018 roku. Autoliv podkreśla, że w ten sposób zostanie stworzona dodatkowa wartość dla akcjonariuszy, a firma będzie lepiej przygotowana do działania na dwóch odrębnych, szybko rozwijających się rynkach. Jednym z głównych powodów decyzji o podziale jest różne tempo zmian technologicznych w tych dwóch biznesach.

Po podziale, obecny segment pasywnych systemów bezpieczeństwa będzie działał pod nazwą Autoliv. Z kolei biznes elektroniki otrzyma nową nazwę, która zostanie podana później. Cały proces wydzielenia nowej spółki ma się zakończyć w trzecim kwartale przyszłego roku.

Szwedzki koncern Autoliv w Polsce działa od 1998 roku i ma dwie fabryki: w Oławie oraz w Jelczu Laskowicach. Firma oferuje pasywne i aktywne samochodowe systemy bezpieczeństwa.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2