reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andreypopov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 grudnia 2017

Enea Serwis i KZŁ będą wspólnie wdrażać stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Enea Serwis sp. z o.o. oraz Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. podpisały list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy w zakresie wdrażania i dystrybucji stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
Celem współpracy jest poszerzanie dostępności do punktów zasilania aut elektrycznych jako odpowiedź na prowadzoną przez rząd politykę elektromobilności – czytamy w komunikacie KZŁ. Kolejowe Zakłady Łączności, jako projektant i producent stacji ładowania, przeszkolą pracowników Enea Serwis w zakresie instalowania i serwisu swoich stacji. Natomiast spółka Enea Serwis uzyska statut autoryzowanego instalatora i serwisanta stacji KZŁ. Stacje ładowania produkowane przez KZŁ są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu w Europie.

- Jesteśmy przekonani, że wzajemna współpraca obu spółek zapewni znaczny wzrost dostępności punktów ładowania, co wpisuje się w krajowy program elektromobilności – stwierdził Sławomir Szczot, wiceprezes ds. rozwoju w Enei Serwis.

Z kolei Jerzy Pietrzyk, członek zarządu KZŁ podkreśla, że współpraca zapewni znaczy wzrost dostępności punktów ładowania, co w krótkim czasie przełoży się na zwiększenie liczby aut elektrycznych na polskich drogach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1