reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 06 grudnia 2017

PSA i Nidec tworzą joint venture

Grupa PSA oraz Nidec Corporation ogłosiły, że zamierzają współpracować w obszarze elektrycznych silników trakcyjnych.
Grupa PSA chce realizować we Francji projektowanie i produkcję głównych komponentów do elektrycznych silników trakcyjnych – informują firmy w komunikacie. Są to bowiem niezwykle znaczące produkty w nadchodzącej erze samochodów elektrycznych. Celem zawartego partnerstwa jest projektowanie, rozwój, produkcja i sprzedaż całej gamy wydajnych elektrycznych silników trakcyjnych. Joint venture ma realizować działalność badawczo-rozwojową, produkcję i sprzedaż głównie dla Grupy PSA, ale też dla innych producentów. Nowo powstała spółka połączy moce Grupy PSA w zakresie produkcji z wiedzą i doświadczeniem Nidec Leroy-Somer w zakresie silników i innych urządzeń elektrycznych.

Finalizacja transakcji zależy od uzyskania zgody odpowiednich organów antymonopolowych oraz osiągnięcia porozumienia z związkami pracowników. Planowana data rozpoczęcia działalności joint venture to pierwszy kwartał 2018 roku. Grupa PSA i Nidec Leroy-Somer będą miały po 50% udziałów w działającej we Francji spółce, kwota planowanej inwestycji to 220 mln EUR.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1