reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 06 grudnia 2017

PSA i Nidec tworzą joint venture

Grupa PSA oraz Nidec Corporation ogłosiły, że zamierzają współpracować w obszarze elektrycznych silników trakcyjnych.
Grupa PSA chce realizować we Francji projektowanie i produkcję głównych komponentów do elektrycznych silników trakcyjnych – informują firmy w komunikacie. Są to bowiem niezwykle znaczące produkty w nadchodzącej erze samochodów elektrycznych. Celem zawartego partnerstwa jest projektowanie, rozwój, produkcja i sprzedaż całej gamy wydajnych elektrycznych silników trakcyjnych. Joint venture ma realizować działalność badawczo-rozwojową, produkcję i sprzedaż głównie dla Grupy PSA, ale też dla innych producentów. Nowo powstała spółka połączy moce Grupy PSA w zakresie produkcji z wiedzą i doświadczeniem Nidec Leroy-Somer w zakresie silników i innych urządzeń elektrycznych.

Finalizacja transakcji zależy od uzyskania zgody odpowiednich organów antymonopolowych oraz osiągnięcia porozumienia z związkami pracowników. Planowana data rozpoczęcia działalności joint venture to pierwszy kwartał 2018 roku. Grupa PSA i Nidec Leroy-Somer będą miały po 50% udziałów w działającej we Francji spółce, kwota planowanej inwestycji to 220 mln EUR.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2