reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 04 grudnia 2017

Xiaomi rekordzistą wzrostu sprzedaży smartfonów

Najwięksi dostawcy smartfonów nie mają powodów do narzekania, bo po trzecim kwartale 2017 roku wszystkie firmy z TOP 5 producentów odnotowały wzrost sprzedaży.
W trzecim kwartale 2017 roku sprzedaż smartfonów wyniosła 383 mln sztuk i wzrosła o 3% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Udało się to osiągnąć pomimo słabej koniunktury w Chinach, dzięki wzrostom w rejonie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Północnej.

Samsung odnotował 19,3% wzrost sprzedaży smartfonów w 3Q2017. Nowe modele koreańskiego producenta spotkały się z dobrym odbiorem i pomagały w rywalizacji z chińskimi firmami. Jak zauważa Anshui Gupta, dyrektor badań w firmie analitycznej Gartner, poprzednio Samsung osiągnął dwucyfrowy wzrost w czwartym kwartale 2015 roku.

Rekordzistą jeśli chodzi o dynamikę wzrostu jest Xiaomi: +80%, przy czym rozwój sprzedaży wynika przede wszystkim z obecności firmy na innych rynkach niż Chiny, ponieważ na rodzimym rynku Xiaomi musi konkurować z silnymi rywalami, czyli Huawei, Oppo i Vivo. Xiaomi najszybciej zwiększa sprzedaż w Indiach, ale producent jest też coraz mocniejszy w Ameryce Łacińskiej oraz Rosji.Źródło: © Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1